Čo uvariť na Valentína?

Categories Nezaradené

Premýšľate, čo upiecť či uvariť Valentínovi k meninám? Vyskúšajte tento super mega sexy jednoduchý nápad na valentínske menu. Veď nechcete stráviť celý večer pri sporáku. Ibažeby áno.

SOS loSOS. Losos. Zachráni vám chladená či mrazená ryba z Lidla, ktorú stačí umyť, osoliť, okoreniť, posypať kôprom a pokvapkať citrónom. Šupnite ho do rúry v takomto stave vyhriatej na 180 stupňov.

Cestoviny sú také zvádzavé, tak uvarte tagliatelle v poriadne posolenej vode al dente. Pred scedením si jej za pohárik odložte, ten šupnite do kastrólika, pridajte do neho malý pohárik bazalkového pesta s píniovými orieškami, pridajte 50 ml smotany na varenie, nechajte prísť do varu a cestoviny touto omáčkou prelejte.

Kým prídete do varu vy, losos je hotový (20 minút). 

Na tanier uložte hrsť cestovín, na vrch položte toho lososa a koliesko pomaranča, lebo sa k tomu dokonale chuťovo hodí. 

A teraz dezert.

Horúca čokoláda s malinami a štipkou čili

Do kávovej šálky z pekného porcelánu rozlámte jeden karamelový keksík, prípadne môže byť aj obyčajný BeBe keks (štvorcový, mliečny). V malom kastróliku zohrejte 200 ml šľahačkovej smotany až kým mierne neperličkuje, stiahnite z plamena a nalámte do nej 200 gramov horkej čokolády. Nechajte rozpustiť, mierne vychladnúť a nalejte do hrnčekov. Do každého šupnite 5-6 malín a navrch štipku čili.

Dobrú chuť!